SATA News


05.04.2011

Kask jako dzieło sztuki

René Turrek (33) jest znanym na całym świecie artystą graffiti. Słabość do kolorów i sztuki towarzyszy mu już od czasów szkolnych. W wieku 16 lat odkrył smak “nielegalnych oparów” – na szczęście udało mu się opuścić tę scenę odpowiednio wcześnie.

Nie opuściła go jednak pasja, jaką jest sztuka graffiti (www.graffitikunst.net): 

Z hobby uczynił swój zawód. Na początku codziennością było „pukanie od drzwi do drzwi“. Jednak już pierwsze próby zakończyły się sukcesem - udało mu się uwiecznić jedno ze swoich dzieł na słynnym hotelu Ocean Drive w Miami w USA. Powrót do Europy zaowocował wieloma wystawami. Już od kilku lat do grona jego klientów należą znane firmy, takie jak Tom Tailor, Ferrari, BMW, Lamborghini, Hilton Hotel, Mc Donalds oraz Deutsche Bahn AG. Regularnie realizuje projekty dla znanych osób, takich jak Rafael van der Vaart, Paris Hilton, Rudolpho Esteban Cardoso, Albert von Thurn i Taxis, Victoria Beckham, Ralf Schuhmacher, Hans-Dietrich Genscher oraz Dirk Nowitzki i wielu innych.

W grudniu René Turrek otrzymał zlecenie od 21-letniej Viktorii Rebensburg, która na początku 2010 roku została zwyciężczynią w slalomie gigancie podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. Chodziło o ponowne zaprojektowanie i wykonanie jej kasku narciarskiego. Teraz błyszczy on w matowobiałym kolorze ze stylizowanymi zakrętami slalomu w różnych odcieniach zieleni i szarości. Kask idealnie pasuje do kombinezonu narciarskiego tej wyjątkowej narciarki. René Turrek polakierował kask w firmie SATA w Kornwestheim. Już od kilku lat René Turrek coraz częściej wykorzystuje pistolet lakierniczy do uzyskania filigranowych linii i cieniowania z efektami specjalnymi.

W 2011 roku René Turrek będzie realizować kolejne projekty w firmie SATA. Zajmie się zaprojektowaniem samochodu Volkswagen Bulli T1, reprezentującego markę napojów energetycznych „Relentless“. Celem jest wpisanie tego pojazdu do księgi rekordów Guinessa jako „najszybszej lady świata“.

Więcej informacji w następnym biuletynie!