SATA actualnosci


04.04.2011

SATAjet 4000 B w praktyce

Od momentu zaprezentowania pistoletu SATAjet 4000 B we wrześniu ubiegłego roku na targach Automechanika we Frankfurcie, sukcesywnie rośnie popularność tej nowej generacji pistoletów lakierniczych. Przedstawione niżej relacje dotyczące ich stosowania przez zadowolonych klientów są dowodem, jak różnorodne jest zastosowanie SATAjet 4000 B oraz jakie czynniki i usprawnienia odgrywają istotną rolę w codziennym życiu lakiernika. Firma SATA dziękuje w tym miejscu wszystkim uczestnikom za ich ciekawe sprawozdania.

Werner Fuggis

Mistrz malarski i lakierniczy, szkoła zawodowa w Mosbach

Dla niego jako nauczyciela, który od lat towarzyszy licznym rzeszom lakierników podczas ich kształcenia i dokształcania w szkole zawodowej w Mosbach, pistolet SATAjet 4000 B - ze swoim jeszcze bardziej precyzyjnym strumieniem farby - jest dużą innowacją! „Natychmiast widać, że jest lżejszy i bardziej ergonomicznie układa się w dłoni“, mówi mistrz lakierniczy Werner Fuggis. 

Podczas ciężkiej, codziennej pracy, jakość lakierowania ma takie samo znaczenie jak praktyczne czyszczenie i łatwość konserwacji. W tych względach SATAjet 4000 B wyróżnia się swoim krótkim gwintem dyszy powietrznej oraz nową uszczelką dyszy farby.

Nauczycielom i uczniom w Mosbach podoba się także krótki element regulacyjny strumienia okrągłego/płaskiego.

Idealne w szkolnej codzienności okazało się również połączenie pistoletu z dodatkowym wyświetlaczem SATA adamPistolety z tym stemplem mogą być uzupełnione o SATA adam i  wyposażone w cyfrowy pomiar ciśnienia.Zaliczają się do tego wszystkie pistolety lakiernicze SATA, które posiadają standardowy mikrometr do regulacji strumienia powietrza:SATAjet 3000 B i KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H i KSATA LM 2000 B, H i KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B i GRSATAminijet 3 i 4 (tylko z SATA adam mini)X» 2: przy jego pomocy można precyzyjnie i z dużą powtarzalnością ustawiać ciśnienie natryskiwania; można też zdejmować go do czyszczenia i stosować przy kilku pistoletach.Martin Schelhas

Mistrz lakierniczy, firma Karosserie + Lack Brixner GmbH w Ilsfeld

Dla mistrza lakierniczego Martina Schelhasa, który wykorzystuje pistolet SATAjet 4000 B RPRP to skrót od Reduced Pressure (zredukowane ciśnienie) - dla zoptymalizowanych pistoletów wysokociśnieniowych, dzięki którym otrzymujemy perfekcyjny efekt końcowy, przy stopniu nanoszenia przekraczającym 65%.
Pistolety SATA RP-spełniają warunki Unii Europejskiej i związanych z tym wymogami VOC oraz obowiązujących na terenie całej Europy jednolitym ustawom.
Przestawienie się z techniki wysokociśnieniowej na technologię RP nie sprawia żadnemu lakiernikowi problemów. Może pracować "tak jak zawsze". Pistolety SATA RP określane są również jako "super szybkie".X»
do lakierowania wysokiej jakości pojazdów użytkowych, model 4000 jest pod względem innowacyjnym najlepszym od wielu lat produktem, jaki firma SATA wprowadziła na rynek. Jest nim tak zachwycony, że przekonał do przejścia na nowy pistolet lakierniczy nawet swojego kolegę, który od wielu lat wykorzystywał inny pistolet.

Firma Brixner stosuje zarówno modele ze zintegrowanym wyświetlaczem DIGITAL, jak również wersje standardowe z dodatkowym wyświetlaczem SATA adamPistolety z tym stemplem mogą być uzupełnione o SATA adam i  wyposażone w cyfrowy pomiar ciśnienia.Zaliczają się do tego wszystkie pistolety lakiernicze SATA, które posiadają standardowy mikrometr do regulacji strumienia powietrza:SATAjet 3000 B i KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H i KSATA LM 2000 B, H i KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B i GRSATAminijet 3 i 4 (tylko z SATA adam mini)X» 2. Obydwie wersje są dla Martina Schelhasa idealne do kontroli ciśnienia natryskiwania podczas lakierowania i optymalnie układają się w dłoni. Martin Schelhas szybko zauważył usprawnienia ergonomiczne i obniżony poziom hałasu. W celu uzyskania bardzo drobnego rozpylania, do lakieru podstawowego i bezbarwnego stosuje się dyszę 1,2 - na większych powierzchniach w zakresie High Solid/Very High Solid stosuje się dyszę 1,3, pozwalającą na uzyskanie odpowiedniej jakości na powierzchni.

Martin Schelhas ocenia strumień rozpylanej cieczy jako “po prostu fenomenalny!“Michael Paul

Mistrz lakierniczy, firma Karosserie Zentrum Wilfried Wille w Lahr

Tak jak w przypadku poprzednich modeli, mistrz lakierniczy Michael Paul docenia również w pistolecie SATAjet 4000 B jego całkowitą niezawodność i dobrą możliwość czyszczenia. 

Właśnie w tej kwestii widzi wyraźną poprawę modelu SATAjet serii 4000 ze względu na nową uszczelkę dyszy farby i wyjątkowo krótki gwint dyszy powietrznej.

Przekonuje go niewielki ciężar i optymalna ergonomia, podobnie jak bardzo drobne rozpylanie, które ceni sobie szczególnie w przypadku lakieru podstawowego.

„Cyfrowe urządzenie do pomiaru ciśnienia, zintegrowane w uchwycie lub wyświetlaczu SATA adamPistolety z tym stemplem mogą być uzupełnione o SATA adam i  wyposażone w cyfrowy pomiar ciśnienia.Zaliczają się do tego wszystkie pistolety lakiernicze SATA, które posiadają standardowy mikrometr do regulacji strumienia powietrza:SATAjet 3000 B i KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H i KSATA LM 2000 B, H i KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B i GRSATAminijet 3 i 4 (tylko z SATA adam mini)X» 2 to dla mnie podstawa do uzyskania odpowiedniego odcienia z maksymalną dokładnością!“Claudio Mauceri

Lakiernik, firma Reustle GmbH w Löchgau

Dla Claudio Mauceriego, który jest wzorem do naśladowania w zakresie konserwacji i pielęgnacji pistoletów lakierniczych, na decyzję o zakupie pistoletu lakierniczego wpłynęło kilka czynników.

W swoich dwóch pistoletach SATAjet 4000 B RPRP to skrót od Reduced Pressure (zredukowane ciśnienie) - dla zoptymalizowanych pistoletów wysokociśnieniowych, dzięki którym otrzymujemy perfekcyjny efekt końcowy, przy stopniu nanoszenia przekraczającym 65%.
Pistolety SATA RP-spełniają warunki Unii Europejskiej i związanych z tym wymogami VOC oraz obowiązujących na terenie całej Europy jednolitym ustawom.
Przestawienie się z techniki wysokociśnieniowej na technologię RP nie sprawia żadnemu lakiernikowi problemów. Może pracować "tak jak zawsze". Pistolety SATA RP określane są również jako "super szybkie".X»
, które stosuje do lakieru bezbarwnego i podstawowego, ceni duży i skoncentrowany strumień rozpylanej cieczy oraz równomierne i drobne rozpylanie.

Pozytywnie ocenia także znacznie mniejszy poziom hałasu w porównaniu ze starszymi lub innymi seriami. Optymalne jest też ciśnienie wejściowe wynoszące jedynie 2,0 bara, które zapewnia niewielkie zamgławianie i perfekcyjny przepływ. 

Oczywiście każdy pistolet jest wyposażony w SATA adamPistolety z tym stemplem mogą być uzupełnione o SATA adam i  wyposażone w cyfrowy pomiar ciśnienia.Zaliczają się do tego wszystkie pistolety lakiernicze SATA, które posiadają standardowy mikrometr do regulacji strumienia powietrza:SATAjet 3000 B i KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H i KSATA LM 2000 B, H i KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B i GRSATAminijet 3 i 4 (tylko z SATA adam mini)X» 2, umożliwiający w każdej chwili ustawienie prawidłowego ciśnienia natryskiwania.