Новости компании SATA


04.04.2011

SATAjet 4000 B v praxi

Již od zavedení SATAjet 4000 B v září minulého roku na výstavě Automechanika ve Frankfurtu nad Mohanem stále stoupá popularita nové generace lakovacích pistolí. Následující zprávy z praxe od nadšených zákazníků dokazují možnosti univerzálního použití výrobku SATAjet 4000 B a uvádějí, jaké faktory a vylepšení hraje důležitou roli při každodenní práci lakýrníka. SATA děkuje všem účastníkům za jejich zajímavé zprávy.

Werner Fuggis

Mistr malíř a lakýrník, průmyslová škola v Mosbachu

Doprovází jako školitel již několik let mnoho lakýrníků při jejich doškolování a pokračujícím vzdělávání v průmyslové škole v Mosbachu. Pro něho je SATAjet 4000 B - s ještě jemnějším střikem - značnou inovací! „Okamžitě si všimnete, že je tišší a ještě ergonomičtěji sedí v ruce“, říká mistr lakýrník Werner Fuggis. 

Během každodenního intenzivního používání je stejně důležité praktické čištění a snadná údržba jako kvalita lakování. Zde boduje SATAjet 4000 B s krátkým závitem vzduchových trysek a novým těsněním trysek na barvu.

I regulace kruhového/plochého nástřiku se libí jak školitelům, tak i žákům v Mosbachu.

Jako ideální se prokázala kombinace pistole s dodatečně vybavitelným SATA adamВсе окрасочные пистолеты с этим логотипом могут быть модифицированы при  помощи SATA adam - цифрового манометра.Сюда относятся все окрасочные пистолеты со встроенным воздушным микрометрическим винтом:SATAjet 3000 B и KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H и KSATA LM 2000 B, H и KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B и GRSATAminijet 3 и 4 (только для SATA adam mini)X» 2: Pomocí něho se nejen dají přesně nastavit a reprodukovat tlaky pro stříkání, ale je možné ho k čištění i sundat, příp. použít na několika pistolích.Martin Schelhas

Mistr lakýrník, Karosserie + Lack Brixner GmbH v Ilsfeldu

Pro mistra lakýrníka Martina Schelhase, který používá SATAjet 4000 B RPRP - это сокращение от Reduced Pressure (Пониженное Давление). Эта технология, использующая оптимизированное давление воздуха, позволяет достичь эффективности переноса свыше 65% с одновременным достижением высокого качества покрытия.Увеличенная эффективность переноса в совокупности с пониженным давлением воздуха на входе (не более 2 бар) являются характерными особенностями технологии RP. В качестве альтернативы технологии HVLP, она заменяет предшествующую ее технологию высокого давления.Указания EU-VOC, которые являются одинаковыми для всей Европе, дают возможность использовать обычные окрасочные пистолеты с эффективностью переноса не менее 65%. Новая модель SATAjet RP отвечает этим требованиям в полной мере. Переход от технологии высокого давления к технологии RP является простым и понятным для любого профессионала. Практически, он продолжает работать так, как привык.X» ve vysoce kvalitní oblasti užitkových vozidel, je 4000er z inovativního hlediska to nejlepší, co SATA za několik let uvedla na trh. Je o výrobku natolik přesvědčen, že dokonce přiměl kolegu, který již několik let používal jinou pistoli, k přejití na novou lakovací pistoli.

Firma Brixner používá nejen modely s integrovanou DIGITÁLNÍ indikací, ale i standardní provedení s dodatečně vybaveným SATA adamВсе окрасочные пистолеты с этим логотипом могут быть модифицированы при  помощи SATA adam - цифрового манометра.Сюда относятся все окрасочные пистолеты со встроенным воздушным микрометрическим винтом:SATAjet 3000 B и KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H и KSATA LM 2000 B, H и KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B и GRSATAminijet 3 и 4 (только для SATA adam mini)X» 2. Obě varianty jsou pro Martina Schelhase ideální na kontrolu tlaku stříkání během lakování a přitom optiálně sedí v ruce. Ergonomická vylepšení a zredukování hladiny hluku je pro Martina Schelhase zřetelně znatelné.  K docílení jemnějšího rozstřikování se v zóně základního laku a transparentního laku používá tryska 1,2 - u větších ploch v oblasti High Solid/Very High Solid se používá tryska 1,3, aby se docílil adekvátní plošný výkon.

Nakonec hodnotí střik jako “prostě fenomenální!“Michael Paul

Mistr lakýrník, Karosserie Zentrum Wilfried Wille v Lahr

Jako u předcházejících modelů si mistr lakýrník Michael Paul oceňuje i u své SATAjet 4000 B absolutní spolehlivost a dobré možnosti čištění. 

Právě v tomto ohledu vidí rozhodující vylepšení série SATAjet 4000 díky novému těsnění trysek na barvu a extrémně krátkému závitu vzduchových trysek.

Nízká hmotnost a optimalizovaná ergonomie ho přesvědčily stejně jako i jemné rozstřikování, které doporučuje především v citlivé oblasti při práci se základními laky.

Použití „digitálního zařízení na měření tlaku, které je integrováno v rukojeti, nebo nasazení SATA adamВсе окрасочные пистолеты с этим логотипом могут быть модифицированы при  помощи SATA adam - цифрового манометра.Сюда относятся все окрасочные пистолеты со встроенным воздушным микрометрическим винтом:SATAjet 3000 B и KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H и KSATA LM 2000 B, H и KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B и GRSATAminijet 3 и 4 (только для SATA adam mini)X» 2 znamená pro mě „povinnost“ dosáhnout maximální přesnosti barevného odstínu!“Claudio Mauceri

Lakýrník, Reustle GmbH v Löchgau

Pro Claudia Mauceriho, který je vzorem, co se týká provádění údržby a ošetřování lakovacích pistolí, patří několik faktorů k rozhodnutí se pro lakovací pistoli.

Na svých obou pistolích SATAjet 4000 B RPRP - это сокращение от Reduced Pressure (Пониженное Давление). Эта технология, использующая оптимизированное давление воздуха, позволяет достичь эффективности переноса свыше 65% с одновременным достижением высокого качества покрытия.Увеличенная эффективность переноса в совокупности с пониженным давлением воздуха на входе (не более 2 бар) являются характерными особенностями технологии RP. В качестве альтернативы технологии HVLP, она заменяет предшествующую ее технологию высокого давления.Указания EU-VOC, которые являются одинаковыми для всей Европе, дают возможность использовать обычные окрасочные пистолеты с эффективностью переноса не менее 65%. Новая модель SATAjet RP отвечает этим требованиям в полной мере. Переход от технологии высокого давления к технологии RP является простым и понятным для любого профессионала. Практически, он продолжает работать так, как привык.X», které používá jak při práci s bezbarvým lakem, tak i při práci se základním lakem, oceňuje koncentrovaný střik se stejnoměrným a jemným rozstřikováním.

Ve srovnání se staršími nebo jinými konstrukčními řadami obzvláště pozitivně ohodnocuje nižší vznik hluku. I nepatrný vstupní tlak v hodnotě jen ještě 2,0 bar je optimální a zajišťuje méně přestřiku a perfektní průběh. 

Samozřejmě, že je každá pistole vybavena se SATA adamВсе окрасочные пистолеты с этим логотипом могут быть модифицированы при  помощи SATA adam - цифрового манометра.Сюда относятся все окрасочные пистолеты со встроенным воздушным микрометрическим винтом:SATAjet 3000 B и KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H и KSATA LM 2000 B, H и KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B и GRSATAminijet 3 и 4 (только для SATA adam mini)X» 2, aby byl vždy nastaven ten správný tlak pro stříkání.Файлы:
168377_SATAjet4000B_DINA4_08.pdf1.4 M
168369_SATAjet4000B_DINlang_04.pdf0.9 M