News


04.04.2011

SATAjet 4000 B v praxi

Již od zavedení SATAjet 4000 B v září minulého roku na výstavě Automechanika ve Frankfurtu nad Mohanem stále stoupá popularita nové generace lakovacích pistolí. Následující zprávy z praxe od nadšených zákazníků dokazují možnosti univerzálního použití výrobku SATAjet 4000 B a uvádějí, jaké faktory a vylepšení hraje důležitou roli při každodenní práci lakýrníka. SATA děkuje všem účastníkům za jejich zajímavé zprávy.

Werner Fuggis

Mistr malíř a lakýrník, průmyslová škola v Mosbachu

Doprovází jako školitel již několik let mnoho lakýrníků při jejich doškolování a pokračujícím vzdělávání v průmyslové škole v Mosbachu. Pro něho je SATAjet 4000 B - s ještě jemnějším střikem - značnou inovací! „Okamžitě si všimnete, že je tišší a ještě ergonomičtěji sedí v ruce“, říká mistr lakýrník Werner Fuggis. 

Během každodenního intenzivního používání je stejně důležité praktické čištění a snadná údržba jako kvalita lakování. Zde boduje SATAjet 4000 B s krátkým závitem vzduchových trysek a novým těsněním trysek na barvu.

I regulace kruhového/plochého nástřiku se libí jak školitelům, tak i žákům v Mosbachu.

Jako ideální se prokázala kombinace pistole s dodatečně vybavitelným SATA adamPistole s tímto označením mohou být dodatečně vybaveny příslušenstvím SATA adam a měřením tlaku DIGITALer .Patří sem všechny lakovací pistole SATA, které mají integrovaný standardní vzduchový mikrometr:SATAjet 3000 B a KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H a KSATA LM 2000 B, H a KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B a GRSATAminijet 3 a 4 (pouze se SATA adam mini)X» 2: Pomocí něho se nejen dají přesně nastavit a reprodukovat tlaky pro stříkání, ale je možné ho k čištění i sundat, příp. použít na několika pistolích.Martin Schelhas

Mistr lakýrník, Karosserie + Lack Brixner GmbH v Ilsfeldu

Pro mistra lakýrníka Martina Schelhase, který používá SATAjet 4000 B RPZkratka RP je odvozena od Reduced Pressure (redukovaný tlak) - pro optimalizované vysokotlaké pistole, se kterými může být dosaženo dokonalé konečné úpravy povrchu a které zároveň vykazují stupeň účinnosti nanášení laku/barvy přesahující 65 %.RP pistole tak plní zadání směrnice EU VOC a s tím spojené jednotné evropské legislativy.Přestup z vysokotlaké techniky na RP technologii je pro každého lakýrníka bez problémů možný. Může pracovat, jak je zvyklý. SATA RP pistole jsou proto označovány jako "EXTRA RYCHLÉ".X» ve vysoce kvalitní oblasti užitkových vozidel, je 4000er z inovativního hlediska to nejlepší, co SATA za několik let uvedla na trh. Je o výrobku natolik přesvědčen, že dokonce přiměl kolegu, který již několik let používal jinou pistoli, k přejití na novou lakovací pistoli.

Firma Brixner používá nejen modely s integrovanou DIGITÁLNÍ indikací, ale i standardní provedení s dodatečně vybaveným SATA adamPistole s tímto označením mohou být dodatečně vybaveny příslušenstvím SATA adam a měřením tlaku DIGITALer .Patří sem všechny lakovací pistole SATA, které mají integrovaný standardní vzduchový mikrometr:SATAjet 3000 B a KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H a KSATA LM 2000 B, H a KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B a GRSATAminijet 3 a 4 (pouze se SATA adam mini)X» 2. Obě varianty jsou pro Martina Schelhase ideální na kontrolu tlaku stříkání během lakování a přitom optiálně sedí v ruce. Ergonomická vylepšení a zredukování hladiny hluku je pro Martina Schelhase zřetelně znatelné.  K docílení jemnějšího rozstřikování se v zóně základního laku a transparentního laku používá tryska 1,2 - u větších ploch v oblasti High Solid/Very High Solid se používá tryska 1,3, aby se docílil adekvátní plošný výkon.

Nakonec hodnotí střik jako “prostě fenomenální!“Michael Paul

Mistr lakýrník, Karosserie Zentrum Wilfried Wille v Lahr

Jako u předcházejících modelů si mistr lakýrník Michael Paul oceňuje i u své SATAjet 4000 B absolutní spolehlivost a dobré možnosti čištění. 

Právě v tomto ohledu vidí rozhodující vylepšení série SATAjet 4000 díky novému těsnění trysek na barvu a extrémně krátkému závitu vzduchových trysek.

Nízká hmotnost a optimalizovaná ergonomie ho přesvědčily stejně jako i jemné rozstřikování, které doporučuje především v citlivé oblasti při práci se základními laky.

Použití „digitálního zařízení na měření tlaku, které je integrováno v rukojeti, nebo nasazení SATA adamPistole s tímto označením mohou být dodatečně vybaveny příslušenstvím SATA adam a měřením tlaku DIGITALer .Patří sem všechny lakovací pistole SATA, které mají integrovaný standardní vzduchový mikrometr:SATAjet 3000 B a KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H a KSATA LM 2000 B, H a KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B a GRSATAminijet 3 a 4 (pouze se SATA adam mini)X» 2 znamená pro mě „povinnost“ dosáhnout maximální přesnosti barevného odstínu!“Claudio Mauceri

Lakýrník, Reustle GmbH v Löchgau

Pro Claudia Mauceriho, který je vzorem, co se týká provádění údržby a ošetřování lakovacích pistolí, patří několik faktorů k rozhodnutí se pro lakovací pistoli.

Na svých obou pistolích SATAjet 4000 B RPZkratka RP je odvozena od Reduced Pressure (redukovaný tlak) - pro optimalizované vysokotlaké pistole, se kterými může být dosaženo dokonalé konečné úpravy povrchu a které zároveň vykazují stupeň účinnosti nanášení laku/barvy přesahující 65 %.RP pistole tak plní zadání směrnice EU VOC a s tím spojené jednotné evropské legislativy.Přestup z vysokotlaké techniky na RP technologii je pro každého lakýrníka bez problémů možný. Může pracovat, jak je zvyklý. SATA RP pistole jsou proto označovány jako "EXTRA RYCHLÉ".X», které používá jak při práci s bezbarvým lakem, tak i při práci se základním lakem, oceňuje koncentrovaný střik se stejnoměrným a jemným rozstřikováním.

Ve srovnání se staršími nebo jinými konstrukčními řadami obzvláště pozitivně ohodnocuje nižší vznik hluku. I nepatrný Vstupní tlakVstupní tlak by měl být vždy nastaven správně. Pomocí technologie DIGITAL u zařízení SATAjet 3000 DIGITAL nebo SATA adam to jde zvlášt jednoduše. Je však možné také jednoduše připojit mikrometr s manometrem na pistoli.Protože tlak společně s množstvím vzduchu (potřebou vzduchu) přispívá ve značné míře k dosažení optimálního výsledku, měli byste vždy respektovat nastavení doporučeného vstupního tlaku. Informace o správné hodnotě tlaku najdete v údajích výrobce laku nebo na produktových stránkách jednotlivých pistolí SATA.X» v hodnotě jen ještě 2,0 barV Evropě používaná jednotka pro tlak. Tlak materiálu nebo tlak vzduchu je udáván v bar.X» je optimální a zajišťuje méně přestřiku a perfektní průběh. 

Samozřejmě, že je každá pistole vybavena se SATA adamPistole s tímto označením mohou být dodatečně vybaveny příslušenstvím SATA adam a měřením tlaku DIGITALer .Patří sem všechny lakovací pistole SATA, které mají integrovaný standardní vzduchový mikrometr:SATAjet 3000 B a KSATAjet 2000 HVLPSATAjet RPSATAjet 1000 B, H a KSATA LM 2000 B, H a KSATAjet 100 BSATA KLCSATAjet B a GRSATAminijet 3 a 4 (pouze se SATA adam mini)X» 2, aby byl vždy nastaven ten správný tlak pro stříkání.