News


11.09.2017

SATAjet 5000 B Sailor

– Spray away! The SATAjet 5000 B Sailor was created as an entry for our 2016 Design Contest by Connie Manjavinos from Colorado (USA) who came in second place with her imaginative design. Inspired by classic Pin Up motifs and traditional tattoos, this colorful spray gun was developed in co-operation with graphic designer Bryson Kinslow.

The launch of the "Sailor Lady" model will give all SATA fans the chance now to own this beautifully adorned spray gun. The SATAjet 5000 B Sailor is, of course, a fully functional gun also suitable for daily use in the paint shop, due to its robust and attractive surface treatment.

This exciting special edition spray gun is available in all the currently available configurations of the SATAjet 5000 B spray gun series, giving the option of HVLPHVLP = High Volume Low Pressure (vysoký objem, nízký tlak)Označení pro mezinárodně uznávaný postup nízkého tlaku, při kterém se musí stupeň účinnosti nanášení laku/barvy nacházet nad 65 % a přitom musí být dodržen maximální tlak 0,7 bar v trysce.X» and RPZkratka RP je odvozena od Reduced Pressure (redukovaný tlak) - pro optimalizované vysokotlaké pistole, se kterými může být dosaženo dokonalé konečné úpravy povrchu a které zároveň vykazují stupeň účinnosti nanášení laku/barvy přesahující 65 %.RP pistole tak plní zadání směrnice EU VOC a s tím spojené jednotné evropské legislativy.Přestup z vysokotlaké techniky na RP technologii je pro každého lakýrníka bez problémů možný. Může pracovat, jak je zvyklý. SATA RP pistole jsou proto označovány jako "EXTRA RYCHLÉ".X» technology in both non-DIGITAL and DIGITAL format as well as with a selection of the RPSRPS = Rapid Preparation System (systém rychlé přípravy) - systém kelímků pro efektivní zpracování laku. Tento systém se hodí k míchání, lakování, doplňování a skladování - a nemusí být po jeho použití prováděno čištění.SATA RPS je k dostání ve velikostech 0,6 l a 0,9 l a pasuje bez rušivého adaptéru na následující typy pistolí:
SATAjet 4000 BSATAjet 3000 BSATAjet 1000 BSATAjet 100 BSATAjet 2000 HVLP (2. Gen.)SATAjet RPX»
disposable cups (all three sizes) or with a QCCK patentovému řízení přihlášený Quick Cup Connector - rychlopřípojka pro výměnu kelímku zabezpečuje pevné usazení průtokového kelímku při pouze 1/4 otočení a značně tak usnadňuje práci při čištění nebo výměně kelímku. X» reusable 0.6 l plastic cup.

Like the special edition spray guns of previous years, this is also a limited production model, available as of September 11, 2017 from your SATA dealer – while stock lasts.