SATAjet® 3000 K RP®

Tlaková vysoce výkonná stříkací pistole pro vynikající výsledky lakování

Vynikající pro nanášení velkého množství barvy a jakékoliv práce, které vyžadují nejlepší výsledky lakování v automobilových závodech nebo konstrukcích letadel.


 • Nejvyšší úspora - SATA® RPZkratka RP je odvozena od Reduced Pressure (redukovaný tlak) - pro optimalizované vysokotlaké pistole, se kterými může být dosaženo dokonalé konečné úpravy povrchu a které zároveň vykazují stupeň účinnosti nanášení laku/barvy přesahující 65 %.RP pistole tak plní zadání směrnice EU VOC a s tím spojené jednotné evropské legislativy.Přestup z vysokotlaké techniky na RP technologii je pro každého lakýrníka bez problémů možný. Může pracovat, jak je zvyklý. SATA RP pistole jsou proto označovány jako "EXTRA RYCHLÉ".X» technologie zajišťuje přenosovou účinnost, která je výrazně nad 65% požadovaných legislativou VOCZkratka VOC je odvozena od Volantile Organic Compounds, česky prchavá organická rozpouštědla.Tato rozpouštědla vedou, stejně jako velké množství dalších látek, v součinnosti se slunečním zářením ke vzniku přízemního ozónu.Evropskou unií vydaná směrnice VOC má přispívat k redukci emisí rozpouštědel. Tato směrnice platí od 01.11.2004 pro nová zařízení a od 01.11.2007 pro všechny provozy.Směrnice VOC byla mezitím převzata do národního práva většiny člených států EU.X». Tak je tato stříkací pistole nejenom ekologicky šetrná, ale také šetří značné množství drahého lakovacího materiálu (v porovnání s konvenčními vysokotlakovými stříkacími pistolemi přibližně o 30%). Tento super úsporný výrobek pro tesaře a lakýrníky je nejenom šetrný k životnímu prostředí, ale rovněž šetří spoustu materiálu.
 • Vysoké množství vzduchu zajišťuje hladký rozstřik a vynikající výsledek lakovaného povrchu. Dodatečné náklady za tlakový vzduch v porovnání s konvenčními vysokotlakovými stříkacími pistolemi za lakýrnickou práci – jsou znatelně překročeny úsporami na lakovacím materiálu. I při nejnovější generaci materiálů s vysokým obsahem pevných částic je dosaženo vynikající kvality hladkého rozstřiku.
 • Patentovaný princip cirkulace vzduchu propůjčuje pistoli výjimečně homogenní a jemný kuželovitý rozstřik.
 • Široký rozstřik, vysoká průtoková rychlost materiálu a nízká hmotnost umožňují rychlou práci. Lehce zvýšený tlak vzduchu v nádobce v porovnání s pistolemi HVLPHVLP = High Volume Low Pressure (vysoký objem, nízký tlak)Označení pro mezinárodně uznávaný postup nízkého tlaku, při kterém se musí stupeň účinnosti nanášení laku/barvy nacházet nad 65 % a přitom musí být dodržen maximální tlak 0,7 bar v trysce.X» zajišťují pocit práce jako s konvenčními vysokotlakými pistolemi. Tak je přechod na pistole v souladu s VOCZkratka VOC je odvozena od Volantile Organic Compounds, česky prchavá organická rozpouštědla.Tato rozpouštědla vedou, stejně jako velké množství dalších látek, v součinnosti se slunečním zářením ke vzniku přízemního ozónu.Evropskou unií vydaná směrnice VOC má přispívat k redukci emisí rozpouštědel. Tato směrnice platí od 01.11.2004 pro nová zařízení a od 01.11.2007 pro všechny provozy.Směrnice VOC byla mezitím převzata do národního práva většiny člených států EU.X» daleko hladší.
 • Vzhledem k vyššímu tlaku v nádobce v porovnání s pistolemi HVLPHVLP = High Volume Low Pressure (vysoký objem, nízký tlak)Označení pro mezinárodně uznávaný postup nízkého tlaku, při kterém se musí stupeň účinnosti nanášení laku/barvy nacházet nad 65 % a přitom musí být dodržen maximální tlak 0,7 bar v trysce.X» je požadováno méně stlačeného vzduchu při rozstřiku.
 • Sady trysek prošly 100% osobní kontrolou, garantují vysokou, doslova SATA kvalitu – na kompletní stříkací pistole, tak jako na výměnu sad trysek. * Trvanlivé vzduchové trysky jsou vyrobeny z mosaze (ne z hliníku) a nabízí dlouhodobou životnost.
 • Trysky v rozměrech od 0,8 do 2,0 pro práci se širokým množstvím materiálů.
 • Rychlá výměna vzduchového víčka se systémem SATA Quick Change SystemTM (pouze 1,5 otáček) – ideální pro souvislé lakování.
 • Stříkací pistole je adaptabilní bez větší námahy do jakéhokoliv pracovního prostředí.
 • Vynikající zacházení – kompaktní a výborně vyvážená, stříkací pistole vám padne jako rukavice.
 • Vhodné pro vodou ředitelné barvy (barvy na vodní bázi) – lakovací tryska a pohyblivý hrot jsou vyrobeny z nerezové oceli a eloxované tělo stříkací pistole je pokryto speciální vrstvou laku.
 • Aby se každá stříkací pistole od sebe lišila (např. stříkací pistole na bázi a stříkací pistole na čiré laky) mohou být označeny barevnými plastovými kroužky (CCSSATA Color Code System - slouží k jednoduché identifikaci pistole. Označte např. pistole na vodou ředitelné barvy modrou barvou, pistole na bezbarvý lak černou barvou - nebo se jednoduše rozhodněte podle názoru lakýrníka.X» – Colour-Code-System) bez toho, aby došlo k poškození stříkací pistole.
 • Vysoká životnost samonastavitelných vzduchových a materiálových těsnění výrazně snižuje potřebu oprav.
 • Propracovaný vysoce lesklý poniklovaný povrch stříkací pistole a Systém rychlé výměny také snižuje nutnost čištění.
 • Zbytečné dodávat, že tato stříkací pistole má nastavitelný průtok materiálu a kontrolku kulatého/plochého rozstřiku, stejně tak jako mikrometr.
 • Prosíme, podívejte se rovněž na náš kompletní sortiment systémů plněných materiálem, jako jsou tlakových nádob na barvy, membránových a pístových pump/čerpadel.

Další volitelné možnosti:

 • Prosíme, podívejte se na naše užitečné doplňky pro tuto stříkací pistoli!