뉴스


04.04.2011

SATAjet 4000 B v praxi

Již od zavedení SATAjet 4000 B v září minulého roku na výstavě Automechanika ve Frankfurtu nad Mohanem stále stoupá popularita nové generace lakovacích pistolí. Následující zprávy z praxe od nadšených zákazníků dokazují možnosti univerzálního použití výrobku SATAjet 4000 B a uvádějí, jaké faktory a vylepšení hraje důležitou roli při každodenní práci lakýrníka. SATA děkuje všem účastníkům za jejich zajímavé zprávy.

Werner Fuggis

Mistr malíř a lakýrník, průmyslová škola v Mosbachu

Doprovází jako školitel již několik let mnoho lakýrníků při jejich doškolování a pokračujícím vzdělávání v průmyslové škole v Mosbachu. Pro něho je SATAjet 4000 B - s ještě jemnějším střikem - značnou inovací! „Okamžitě si všimnete, že je tišší a ještě ergonomičtěji sedí v ruce“, říká mistr lakýrník Werner Fuggis. 

Během každodenního intenzivního používání je stejně důležité praktické čištění a snadná údržba jako kvalita lakování. Zde boduje SATAjet 4000 B s krátkým závitem vzduchových trysek a novým těsněním trysek na barvu.

I regulace kruhového/plochého nástřiku se libí jak školitelům, tak i žákům v Mosbachu.

Jako ideální se prokázala kombinace pistole s dodatečně vybavitelným SATA adam정의 : 에어 마이크로미터가 부착되어 있는 모든 아날로그 타입의 스프레이 건은 SATA adam(디지털 압력 게이지)을 추가로 부착하여 디지털 타입으로 업그레이드 할 수 있습니다- 효과성능및특징 -부착형과 동일 SATAjet 3000 B와 KSATAjet 2000SATAjet RP SATAjet 1000 B, H, KSATA LM 2000 B, H, KSATAjet 100 BSATA KLC  SATAjet B, GRSATAminijet 3000 B HVLP, 3와 4(SATA adam mini만 사용)X» 2: Pomocí něho se nejen dají přesně nastavit a reprodukovat tlaky pro stříkání, ale je možné ho k čištění i sundat, příp. použít na několika pistolích.Martin Schelhas

Mistr lakýrník, Karosserie + Lack Brixner GmbH v Ilsfeldu

Pro mistra lakýrníka Martina Schelhase, který používá SATAjet 4000 B RPRP는 감압형을  의미합니다-고전적인 방식에서 감압됨. RP 기술로 도료를 65% 이상 전달할 수 있으며 동시에 도장 결과도 좋습니다. 29 psi(2 bar) 정도 까지 줄어든 압력이면서도 도료 전달율은 높은 것이 새로운 RP 기술의 특징입니다. 또한 RP 기술은 HVLP 기술과 함께 페인트 분사 기술 중 하나로 종전의 고압 기술을 구현했습니다. EU-VOC 규정은 유럽 전역에서 표준 규정으로 전달 효율이 최소한 65%가 되는 스프레이 건만 규정에 따라 사용이 허가되는데 새로운 SATAjet RP는 이 규정을 준수합니다. 고압 기술에서 RP 기술로 전환하는 것은 누구에게나 쉽고 합리적인 일입니다. 사용자들은 사실상 "이전 작업 방식대로"  그 감각대로 사용할 수 있습니다. X» ve vysoce kvalitní oblasti užitkových vozidel, je 4000er z inovativního hlediska to nejlepší, co SATA za několik let uvedla na trh. Je o výrobku natolik přesvědčen, že dokonce přiměl kolegu, který již několik let používal jinou pistoli, k přejití na novou lakovací pistoli.

Firma Brixner používá nejen modely s integrovanou DIGITÁLNÍ indikací, ale i standardní provedení s dodatečně vybaveným SATA adam정의 : 에어 마이크로미터가 부착되어 있는 모든 아날로그 타입의 스프레이 건은 SATA adam(디지털 압력 게이지)을 추가로 부착하여 디지털 타입으로 업그레이드 할 수 있습니다- 효과성능및특징 -부착형과 동일 SATAjet 3000 B와 KSATAjet 2000SATAjet RP SATAjet 1000 B, H, KSATA LM 2000 B, H, KSATAjet 100 BSATA KLC  SATAjet B, GRSATAminijet 3000 B HVLP, 3와 4(SATA adam mini만 사용)X» 2. Obě varianty jsou pro Martina Schelhase ideální na kontrolu tlaku stříkání během lakování a přitom optiálně sedí v ruce. Ergonomická vylepšení a zredukování hladiny hluku je pro Martina Schelhase zřetelně znatelné.  K docílení jemnějšího rozstřikování se v zóně základního laku a transparentního laku používá tryska 1,2 - u větších ploch v oblasti High Solid/Very High Solid se používá tryska 1,3, aby se docílil adekvátní plošný výkon.

Nakonec hodnotí střik jako “prostě fenomenální!“Michael Paul

Mistr lakýrník, Karosserie Zentrum Wilfried Wille v Lahr

Jako u předcházejících modelů si mistr lakýrník Michael Paul oceňuje i u své SATAjet 4000 B absolutní spolehlivost a dobré možnosti čištění. 

Právě v tomto ohledu vidí rozhodující vylepšení série SATAjet 4000 díky novému těsnění trysek na barvu a extrémně krátkému závitu vzduchových trysek.

Nízká hmotnost a optimalizovaná ergonomie ho přesvědčily stejně jako i jemné rozstřikování, které doporučuje především v citlivé oblasti při práci se základními laky.

Použití „digitálního zařízení na měření tlaku, které je integrováno v rukojeti, nebo nasazení SATA adam정의 : 에어 마이크로미터가 부착되어 있는 모든 아날로그 타입의 스프레이 건은 SATA adam(디지털 압력 게이지)을 추가로 부착하여 디지털 타입으로 업그레이드 할 수 있습니다- 효과성능및특징 -부착형과 동일 SATAjet 3000 B와 KSATAjet 2000SATAjet RP SATAjet 1000 B, H, KSATA LM 2000 B, H, KSATAjet 100 BSATA KLC  SATAjet B, GRSATAminijet 3000 B HVLP, 3와 4(SATA adam mini만 사용)X» 2 znamená pro mě „povinnost“ dosáhnout maximální přesnosti barevného odstínu!“Claudio Mauceri

Lakýrník, Reustle GmbH v Löchgau

Pro Claudia Mauceriho, který je vzorem, co se týká provádění údržby a ošetřování lakovacích pistolí, patří několik faktorů k rozhodnutí se pro lakovací pistoli.

Na svých obou pistolích SATAjet 4000 B RPRP는 감압형을  의미합니다-고전적인 방식에서 감압됨. RP 기술로 도료를 65% 이상 전달할 수 있으며 동시에 도장 결과도 좋습니다. 29 psi(2 bar) 정도 까지 줄어든 압력이면서도 도료 전달율은 높은 것이 새로운 RP 기술의 특징입니다. 또한 RP 기술은 HVLP 기술과 함께 페인트 분사 기술 중 하나로 종전의 고압 기술을 구현했습니다. EU-VOC 규정은 유럽 전역에서 표준 규정으로 전달 효율이 최소한 65%가 되는 스프레이 건만 규정에 따라 사용이 허가되는데 새로운 SATAjet RP는 이 규정을 준수합니다. 고압 기술에서 RP 기술로 전환하는 것은 누구에게나 쉽고 합리적인 일입니다. 사용자들은 사실상 "이전 작업 방식대로"  그 감각대로 사용할 수 있습니다. X», které používá jak při práci s bezbarvým lakem, tak i při práci se základním lakem, oceňuje koncentrovaný střik se stejnoměrným a jemným rozstřikováním.

Ve srovnání se staršími nebo jinými konstrukčními řadami obzvláště pozitivně ohodnocuje nižší vznik hluku. I nepatrný vstupní tlak v hodnotě jen ještě 2,0 bar je optimální a zajišťuje méně přestřiku a perfektní průběh. 

Samozřejmě, že je každá pistole vybavena se SATA adam정의 : 에어 마이크로미터가 부착되어 있는 모든 아날로그 타입의 스프레이 건은 SATA adam(디지털 압력 게이지)을 추가로 부착하여 디지털 타입으로 업그레이드 할 수 있습니다- 효과성능및특징 -부착형과 동일 SATAjet 3000 B와 KSATAjet 2000SATAjet RP SATAjet 1000 B, H, KSATA LM 2000 B, H, KSATAjet 100 BSATA KLC  SATAjet B, GRSATAminijet 3000 B HVLP, 3와 4(SATA adam mini만 사용)X» 2, aby byl vždy nastaven ten správný tlak pro stříkání.