News


05.04.2011

Když umění zasáhne přilbu

René Turrek (33) je světoznámý umělec v oblasti graffiti. Slabost pro barvy a umění má René Turrek již od školních let. Ve věku 16 let ho zlákala “ilegální mlha” – naštěstí se mu podařilo z této scény zavčas odskočit.

Avšak od umění graffiti (www.graffitikunst.net) se nedokázal odpoutat: 

Ze své záliby si udělal povolání. Na začátku bylo na denním pořádku „chození ode dveří ke dveřím“. Již při svých prvních toulkách mohl v USA zvěčnit jedno ze svých děl na světoznámé ulici Ocean Drive v Miami. Po návratu do Evropy následovaly četné výstavy. K jeho zákazníkům již několik patří známé podniky jako Tom Tailor, Ferrari, BMW, Lamborghini, Hilton Hotel, Mc Donalds a Deutsche Bahn AG. Pravidelně realizuje projekty pro známé osobnosti jako Rafael van der Vaart, Paris Hilton, Rudolpho Esteban Cardoso, Albert von Thurn und Taxis, Victoria Beckham, Ralf Schuhmacher, Hans-Dietrich Genscher a Dirk Nowitzki, zde je uvedeno jen několik z nich.

V prosinci dostal René Turrek zakázku od teprve 21leté Viktorie Rebensburg, která začátkem roku 2010 zvítězila v obřím slalomu na Olympiádě ve Vancouveru. Bylo třeba nanovo vytvořit a změnit její lyžařskou přilbu. Ta se nyní pyšní matnou bílou barvou se stylizací slalomových zatáček v různých odstínech zelené a šedým stínováním. Přilba se perfektně hodí k lyžařské kombinéze výjimečné lyžařky. Přilbu lakoval René Turrek v podniku SATA v Kornwestheim. Již několik let používá René Turrek stále častěji i lakovací pistoli, aby se mu podařily filigránské čáry a stínování se speciálními efekty.

V roce 2011 bude René Turrek realizovat další projekty v podniku SATA. Bude navrhovat Volkswagen Bulli T1 pro Energy Drink značky „Relentless“. Cílem je, aby by byl tento vůz zapsán jako „nejrychlejší pult světa“ do Guinessovy knihy rekordů.

Více podrobností o tom se dozvíte v příštím informačním bulletinu!