FAQ


Czy istnieją jakieś materiały pomocnicze na temat używania pistoletów lakierniczych i innych produktów?

Tak, oferujemy szereg filmów szkoleniowych. Od czyszczenia pistoletu poprzez konserwację filtra sprężonego powietrza po tematy takie, jak systemy ochrony dróg oddechowych - krótkie  i treściwe filmy znajdą Państwo w pozycji menu „Serwis i doradztwo”, które można obejrzeć lub pobrać.

Gdzie mam zgłosić mój nowy pistolet lakierniczy w celu przedłużenia gwarancji?

Rejestrację pistoletów lakierniczych, filtrów sprężonego powietrza i nawiewnych systemów ochrony dróg oddechowych w ramach gwarancji SATA Premium można – prosto i szybko – zrealizować do 30 dni po zakupie. Niezwłocznie otrzymają Państwo potwierdzenie przedłużenia Państwa gwarancji.

Gdzie uzyskam porady w kwestiach technicznych dotyczących lakierowania?

Forum SATA-Saga oferuje szerokie możliwości wymiany informacji z kolegami czy bezpośredniego wyszukiwania specjalnych zakresów tematycznych.

Jak prawidłowo pielęgnować pistolet lakierniczy?

Na podstronie Serwis i doradztwo prosimy obejrzeć film na temat czyszczenia pistoletów, porady dotyczące lakierowania, jak i 7 grzechów głównych przy obchodzeniu się z narzędziem. Po wizycie na tych stronach będą Państwo sprawnie obchodzić się z pistoletem lakierniczym

Niektóre pojęcia z zakresu lakiernictwa znam wprawdzie ze słyszenia - jest mi jednak czasem trudno, wyjaśnić je ostatecznie mojemu uczniowi - Czy mogę tu uzyskać jakąś pomoc?

Leksykon lakiernictwa SATA na podstronie Serwis i doradztwo uczyni z Państwa absolutnych specjalistów

Poszukuję rysunku części zamiennych do mojego pistoletu lakierniczego SATA. Czy uzyskam na stronie domowej poszukiwane informacje?

Odpowiednie listy części zamiennych z rysunkami montażowymi, jak również kompletne instrukcje obsługi do aktualnych i wycofanych produktów - w tym celu prosimy odnaleźć po prostu pistolet w przeglądzie lub prosimy użyć szybkiej wyszukiwarki produktu. Dla wycofanych produktów istnieje oddzielny asystent. Pod rysunkiem produktu znajdą Państwo linki do instrukcji obsługi, prospekty i rysunki części zamiennych.

Skąd mam wiedzieć, czy zakupiłem oryginalny produkt SATA?

Dzięki systemowi SATA SAL do dyspozycji stoi przemyślany i absolutnie bezpieczny System identyfikacji prawdziwości produktu. W przeciągu sekund dowiedzą się Państwo, czy chodzi o produkt naszej produkcji. Jedyna rzeczą jaką muszą Państwo zrobić, to wpisać kod, który znajduje się na zdrapce na naklejce hologramowej opakowania.

Chciałbym złożyć wizytę w firmie SATA - Gdzie znajdę mapkę z dojazdem do firmy?

Mapkę z dojazdem do Kornwestheim znajdą Państwo w materiałach do pobrania.

Chętnie uzyskałbym dalsze informacje na temat branży lakierniczej - Czy mogą mi Państwo zaoferować pomocne materiały?

Oczywiście – w opracowanej przez nas pozycji linki lakierników znajdą Państwo wystarczającą ilość linków, które rzeczywiście pomogą  uzyskać obszerne informacje.

Co kryje się pod nazwą SATA względnie, co ona oznacza?

Dzisiejsza nazwa firmowa SATA GmbH & Co. KG z marką SATA została wprowadzona jako znak towarowy już w 1914 roku. Powstała z dwóch sylab nazwy firmy założycielskiej SANITARIA, która produkowała urządzenia medyczne. Dalsze informacje na temat historii przedsiębiorstwa znajdą Państwo na podstronie Firma/SATA-Saga.

Co to jest szybki gwint?

Definicja:
Szybki gwint na dyszy powietrznej ułatwiający czyszczenie i konserwację. Duże zwoje gwintu, są łatwe w czyszczeniu i wykonując tylko 1,5 obrotu można zdjąć dysze powietrzne i z powrotem dokręcić.

Czy każdym pistoletem lakierniczym SATA mogę używać lakier akrylowy?

Tak, pistolety lakiernicze SATA aktualnej produkcji są w rzemieślniczym zastosowaniu bez ograniczeń przystosowane do lakierów akrylowych. Do długotrwałych zastosowań przemysłowych do dyspozycji stoją automaty i pistolety przeznaczone do robotów o specjalnym wykonaniu. Dostępne są również specjalnie dopasowane dysze do lakierów akrylowych. Zalecamy przy zastosowaniu zarówno lakierów rozcieńczalnikowych, jak i akrylowych bezwzględnie zwracać uwagę na zarządzanie pistoletami i rozdzielanie ich funkcji, aby uniknąć błędów lakierowania i drogich poprawek!

Czy mogę włożyć kompletny pistolet do kąpieli czyszczącej w rozpuszczalniku?

Przy kąpieli w rozpuszczalniku rozpuszczają się wprawdzie cząstki zanieczyszczeń i resztki lakieru, docierają one jednak również do kanalików powietrznych pistoletu. Ponieważ kanaliki powietrzne są niewielkimi otworami, cząstki te stopniowo je zatykają. Z uwagi na to, że chodzi tu o stopniowo rozwijający się proces, nie jest on z reguły natychmiast zauważalny przez lakiernika: Efekty lakierowania pogarszają się stopniowo aż w końcu pogarszają się w znaczący sposób (zmiany koloru, wtrącenia drobin, zmniejszenie strumienia).
Przyczyny błędów poszukuje się często w lakierze, w ciśnieniu itp.- rzadko tylko w złej obsłudze pistoletu .
Zalecamy Państwu czyszczenie pistoletu automatem czyszczącym (z końcówką do swobodnego przedmuchiwania kanalików powietrznych) lub gruntownie i starannie przeczyścić go ręcznie - lecz nie składać go nigdy w kąpieli rozpuszczalnika lub zmywacza.

Czy mogę włożyć kompletny pistolet do rozpuszczalnika?

W trakcie kąpieli w rozpuszczalniku rozpuszczają się wprawdzie cząstki zanieczyszczeń i resztki lakieru, docierają one jednak również do kanalików powietrznych pistoletu. Ponieważ kanaliki powietrzne są niewielkimi otworami, cząstki te zatykają stopniowo kanaliki. Z uwagi na to, że chodzi tu o stopniowo postępujący proces, nie jest on z reguły natychmiast zauważalny przez lakiernika: Efekty lakierowania pogarszają się stopniowo aż w końcu pogarszają się w znaczący sposób (zmiany koloru, wtrącenia drobin, zmniejszenie strumienia).
Przyczyn błędów poszukuje się często w lakierze, w ciśnieniu itp.-rzadko tylko w złej obsłudze pistoletu .
Zalecamy Państwu,czyścić Państwa pistolet automatem czyszczącym (z końcówką do swobodnego przedmuchiwania kanalików powietrznych) lub gruntownie i starannie przeczyścić go ręcznie - lecz nie składać pistoletu  nigdy w kąpieli rozpuszczalnika lub zmywacza.

Czy SATA oferuje odpowiedni serwis i wsparcie posprzedażne?

Oczywiście, firmowy dział serwisu i napraw również po zakończeniu 3 letniej gwarancji (w przypadku zarejestrowania bezpłatnej gwarancji SATA Premium do 30 dni po zakupie) zatroszczy się o to, by Państwa produkt został szybko i korzystnie cenowo przywrócony do stanu używalności. Długoletnie zaopatrzenie w części zamienne jest przy tym w tej branży wzorowe - bezpłatna wycena jest przy tym oczywista.

Czy strona domowa SATA oprócz użytecznych na co dzień informacji i faktów oferuje również jakąś rozrywkę?

Tak, gra SATA game– klasyczna gra zręcznościowa stanowi dobrą zabawę i urozmaicenie - system punktowania pozwala całemu zespołowi idealnie spędzić czas w przerwie obiadowej. Grę znajdą Państwo na podstronie Firma/Gra.
Inne propozycje służące rozrywce na stronie domowej SATA są jeszcze na etapie planów.

Czy to prawda, że pistolety lakiernicze SATA poddawane są przed wysyłką testowi natrysku?

Tak, w SATA bez wyjątku wszystkie pistolety lakiernicze i zestawy dysz są ręcznie precyzyjnie kalibrowane przez doświadczonych kolegów, po to, by zaoferować Państwu najlepszą jakość natrysku. Dla pionowego / stojącego strumienia dyszę należy wyrównać tak, by napis laserowy czytelny był od przodu. W przypadku strumienia poziomego / leżącego indywidualny znak kontrolny osoby ustawiającej, umieszczony na stronie kielichowej dyszy powietrza, należy wyrównać w górę.

Czy uzyskam tu również szczegółową informację na temat materiałów lakierniczych?

Jesteśmy specjalistami w zakresie urządzeń aplikacyjnych - z przyjemnością polecimy Państwu producenta lakierów - odpowiednie linki przygotowaliśmy już na podstronie Linki/Producenci lakierów.

Dealer poradził mi, by mój starszy pistolet wysokociśnieniowy zastąpić aktualnym modelem o wyższym stopniu nanoszenia materiału - Ma to rzeczywiście sens?

Tak, nowoczesne, zmniejszające powstawanie mgły lakierniczej i zgodne z VOC pistolety lakiernicze w technologii niskociśnieniowej HVLP  lub w zoptymalizowanej technologii wysokociśnieniowej RP oferują efekty najdrobniejszego rozpylenia do lakierowania o najwyższej jakości i dbają o wysokie wskaźniki nanoszenia materiału ≥ 65 % zwłaszcza w celu osiągnięcia wyraźnych oszczędności materiałowych i większej przyjazności dla środowiska.

Gdzie dowiem się, który z pistoletów jest właściwy dla mojego zastosowania?

Tutaj pomoże podstrona: Serwis i doradztwo
Na podstronie Doradztwo/Lakierownie znajdą Państwo wyszukiwarkę pistoletów SATA, która szybko i łatwo wskaże Państwu drogę do właściwego pistoletu.

Gdzie mogę kupić produkty SATA jako klient finalny?

Definicja:
Dealerów SATA znajdą Państwo w wielu miejscach. Poprzez podstronę Handlowiec uzyskają Państwo odpowiednie adresy kontaktowe w Państwa okolicy. Dla zagranicy znajdą Państwo adresy kontaktowe importerów na podstronie Firma/Importerzy.

Gdzie znajdę dane kontaktowe Państwa partnerów zagranicznych?

Przez podstronę Linki znajdą Państwo szybko poszukiwane dane kontaktowe do naszych partnerów, czy importerów.

Gdzie znajdę materiały źródłowe na temat produktów lakierniczych spoza asortymentu produkcyjnego firmy SATA?

Tutaj chcielibyśmy odesłać Państwa do stron ze stosownymi czasopismami fachowymi online. Znajdą tam Państwo zwłaszcza odpowiednie punkty handlowe.

Gdzie znajdują się zakłady produkcyjne SATA?

Całość produkcji SATA realizowana jest wyłącznie w jednym zakładzie w Niemczech, a dokładniej w Kornwestheim koło Stuttgartu.


Artykuły SATA produkowane są z wysokim udziałem własnej produkcji, na najnowocześniejszych urządzeniach i przede wszystkim przez wysoko zmotywowany personel.

Ilu pracowników liczy SATA?

SATA jest klasycznym przedsiębiorstwem średniej wielkości. Aktualnie zatrudnienie znajduje tu 264 pracowników. Charakterystyczne jest przy tym ponadprzeciętnie wieloletnie zatrudnienie w zakładzie, nie rzadko od czasów szkolnych do emerytury.

Interesuje mnie historia firmy SATA. Gdzie uzyskam informacje o historii SATA?

SATA-Saga oferuje Państwu obszerny wgląd w ponad stuletnią historię firmy i produktów.

Jak mogę się z Państwem skontaktować telefonicznie w celu uzyskania porady technicznej?

Tutaj w zakładce Kontakt będą Państwo najlepiej poinformowani – czy to przez telefon czy przez e-mail - tu mogą Państwo szybko i bez komplikacji nawiązać z nami kontakt.

Jak mogę skontaktować się z przedstawicielem handlowym SATA odpowiedzialnym za mój region?

W zakładce Kontakt/Przedstawiciel handlowy znajdą Państwo formularz, w którym mogą Państwo bezpośrednio określić swoje życzenia. Przedstawiciel handlowy niezwłocznie zgłosi się do Państwa.

Jak znajdę właściwe narzędzie aplikacyjne dla wybranego materiału?

Praktyczną i rzetelną pomoc dadzą Państwu np. dane na temat lakierów dostarczone przez producentów na poszczególnych stronach z produktami. We współpracy z licznymi producentami lakierów z najróżniejszych branż, zamieszczone są tu zawsze aktualne, dopasowane do danego materiału oferty pistoletów, dysz i produktów do lakierowania ciśnieniowego.

Jako dealer SATA Premium Select chciałbym być na bieżąco z aktualnym stanem techniki. Gdzie znajdę informacje na temat treści i terminów Państwa szkoleń dla handlowców?

Cieszymy się, że nasi dealerzy nieustannie poszerzają swoją wiedzę, by udzielać klientom porad w sposób optymalny. Wybierając Firma/Handlowcy/Szkolenia po zarejestrowaniu się i aktywacji jako dealer SATA uzyskają Państwo żądane informacje na temat oferowanych kursów.

Jako przedstawiciel prasy poszukuję zawsze nowych produktów i ulepszeń produktów. Czy zostanę tu obsłużony jako przedstawiciel prasy fachowej?

Specjalnie dla prasy fachowej w pozycji menu „Nowości i prasa” zamieściliśmy odpowiednie materiały prasowe z tekstem i danymi zdjęciowymi.

Prezentacja produktu przekonuje mnie. Jak znajdę dealera, który zaprezentuje mi również produkt na miejscu w moim zakładzie?

Prosimy przejść do pozycji menu Firma - poprzez pozycję Handlowiec w podmenu uzyskają Państwo odpowiednie adresy kontaktowe w Państwa okolicy.

Strona domowa SATA dostępna jest w licznych wersjach językowych! Do ilu krajów dostarczane są produkty?

Z jedynego zakładu produkcyjnego w Kornwestheim zaopatrywane są aktualnie 94 kraje na Świecie.

W telewizji można często zobaczyć SATA w pokazach tuningowych. Do celów wzorniczych i prac projektowych szukam aerografu. Czy SATA oferuje takie małe pistolety lakiernicze?

Również modele SATA graph Airbrush mają u nas długą tradycję - i to już od prawie 80 lat. Aktualnie dostępny jest szeroki program różnych modeli do najróżniejszych zastosowań, budżetu i wymagań. Odpowiedni przegląd zobaczą Państwo tutaj na podstronie Zastosowanie/Aerograf.

Zwracają Państwo uwagę na jakość przy zakupie narzędzi?

Produkty SATA cieszą się na całym świecie uznaniem za przysłowiową jakość „Made in Germany“ gwarantem tego jest wysoka precyzja wykonania w jedynym miejscu produkcji w Kornwestheim koło Stuttgartu.