SATA News


01.06.2015

Vzduchová hadice pro dýchání a prach

Mazin Mashalla, Produktmanager u SATA

SATA® Vzduchová hadice pro dýchání

Silikonové krátery

Prachové inkluze

Kondenzát

Kdo by to neznal? Odpojené, na zemi ležící hadice pro dýchání v lakovací kabině. "No a co? Jsou přece odolné vůči sešlápnutí!", řekne si ten který lakýrník a přitom si neuvědomuje, že tím může být negativně ovlivněn výsledek lakování.

Přitom nejde tak úplně o výdrž hadice, ale podstatně více o výsledek lakování. Protože: v odpojených a pohozených hadicích se mohou nahromadit nečistoty. Tyto nečistoty se poté dostanou při lakování na objekt. Poté nepomůže ani to, že objekt předtím řádně očistíme lepkavou utěrkou proti prachu.

Náš praktický tip:

  • Hadice pro dýchání by měly být po každé pracovní směně otřeny utěrkou namočenou čistícím prostředkem a zapojeny na rozvod, a srolované zavěšeny.

  • Krátce pře lakováním by měly být očištěny nejen celý objekt k lakování lepkavou utěrkou, nicméně také stříkací pistole a hadice (na dýchání a lakování), které se při lakování nacházejí v blízkosti nebo nad lakovaným objektem.

  • Také hadice odolná vůči sešlápnutí ztrácí po čase svojí elasticitu. Proto by měly být hadice používané v lakovací kabině vyměněny cca. po jednom roce. Tím zabráníte tomu, aby se dostaly nečistoty způsobené poškozením uvnitř hadice přes vzduchové kanály stříkací pistole na lakovaný objekt. Staré hadice se mohou dále použít například v mechanické nebo karosářské dílně, kde není požadován technicky čistý vzduch.