Новости компании SATA


01.06.2015

Příslušenství pro SATA® air vision 5000

K dodání ve 4. kvartále 2015

SATA air warmer carbon-modul - ohřívač vzduchu

SATA air carbon regulator - jednotka s aktivním uhlím

SATA air humidifier - Zvlhčovač vzduchu

Příslušenství pro dýchací kuklu SATA air vision 5000 bude na podzim rozšířeno o zvlhčovač vzduchu a integrovaný systém aktivního uhlí a ohřívače vzduchu.

Tyto díly mohou být nasazeny pomocí několika jednoduchých úkonů na široký a dobře polstrovaný opasek "SATA air regulator belt". Výměna z jedné strany na druhou je možná jednoduchým přehozením tak, aby mohl být opasek ideálně přizpůsoben individuálním potřebám lakýrníka.

SATA air humidifier - Zvlhčovač vzduchu
Zvlhčovač vzduchu SATA air humidifier zajišťuje příjemné klima u dýchacích systémů zásobovaných z rozvodů vzduchu jako je např. u dýchací kukly SATA air vision 5000. Může zvýšit relativní vlhkost vzduchu až k 30%. Tím zajišťuje ideální pracovní klima a zabraňuje vysoušení sliznic suchým vzduchem.

Výdrž patrony u tohoto bezúdržbového systému je u správného používání až 6 měsíců. Integrovaný SATA filter timer (časovač filtrů) umožňuje včasné a bezpečné rozpoznání okamžiku výměny. Výměna patrony je obzvláště jednoduchá a vyžaduje pouze několik málo minut.

Díky o 1/3 většímu objemu je možné oproti předchozímu systému pracovat v podstatně delších pracovních cyklech. Bezproblémové doplňování demineralizované vody je možné díky velkému otvoru pro doplňování. Tak jako ostatní příslušenství, může být zvlhčovač SATA air humidifier umístněn na opasku na levé nebo pravé straně.

SATA air carbon regulator - jednotka s aktivním uhlím
SATA air carbon regulator - jednotka s aktivním uhlím zajišťuje požadovanou bezpečnost u systému, kde jsou zapojeny filtry na vzduch bez filtrace s aktivním uhlím. Díky zapojení jednotky s aktivním uhlím na opasku dostane lakýrník optimálně upravený stlačený vzduch do kukly. Pokud je zapojen 3 stupňový SATA filtr (tzn. s filtrem s aktivním uhlím), zajišťuje SATA air carbon regulator dodatečnou bezpečnost.

Modul se snadno nasadí na upínací systém na opasku SATA air regulator belt a může se nastavovat až do úhlu 45° dopředu nebo dozadu tak, jak vyžaduje každá pracovní situace nebo osobní komfort lakýrníka.Dle přání lakýrníka může být jednotka umístněna na opasku vlevo nebo vpravo. Další praktické detaily SATA air carbon regulator jsou výklopný držák k zavěšení kukly při krátkých přerušeních práce a integrovaný časovač filtrů SATA filter timer, který slouží k včasnému rozpoznání momentu výměny filtru.

Barevné označení CCSСистема цветовой идентификации SATA предоставляет простой способ маркировки окрасочного пистолета. Например, ваш окрасочный пистолет для красок на водной основе может быть маркирован голубой пластинкой, а пистолет для нанесения покровных лаков - черной. Кроме того, какой-либо определенный цвет может быть закреплен за отдельным маляром.X»-diskový systém, který je známý již z pistolí, sloužící k označení kukly, zabraňuje možné záměně jednotlivých komponentů, pokud je používáno na pracovišti větší množství kukel.

SATA air warmer carbon-modul - ohřívač vzduchu
K ohřívání proudícího vzduchu do kukly může být použit SATA air warmer - ohřívač vzduchu. Je možné ohřívačem dovybavit SATA air carbon regulator - jednotku s aktivním uhlím.

Nasazení SATA air warmer - ohřívače vzduchu se nabízí v ideálním případě v chladných měsících, při použití sušičky vzduchu nebo pokud je dodávaný vzduch z jiných důvodů příliš studený. Slouží k regulovatelnému ohřívání dýchacího vzduchu v systémech pro dýchání z rozvodu vzduchu a je vhodný pro kukly a masky.

V závislosti na potřebě vzduchu a okolních podmínkách je možné ohřát vzduch od 4 °C do 20 °C. Díky více stupňovému nastavení je ohřívací výkon dobře regulovatelný a dá se nastavit dle individuálních požadavků lakýrníka.