SATAjet® 100 B F RP®

Absolutnie gładkie powierzchnie.

Ten „SUPER SZYBKI” pistolet natryskowy do wypełniaczy i podkładów redukuje do minimum prace szlifierskie podczas napraw samochodów.

informacje o produkciedetale technicznenumery artykułów

 • Szybką pracę umożliwia szczególnie szeroki strumień natrysku i duży przepływ materiału. Nieco wyższe ciśnienie wewnątrz dyszy w porównaniu z pistoletami HVLPHVLP = High Volume Low Pressure (wysoki wolumen niskie ciśnienie) Określa międzynarodowo uznany proces niskociśnieniowy, dla którego skuteczność nanoszenia materiału musi leżeć powyżej 65% a przy tym musi być utrzymane ciśnienie w dyszy wynoszące 0,7 bar.X» sprawia, że używając tego pistoletu ma się wrażenie korzystania z tradycyjnego pistoletu wysokociśnieniowego. Dzięki temu przejście na korzystanie z pistoletu spełniającego wymogi VOCVOC jest skrótem od Volantile Organic Compounds,co po polsku oznacza: lotne substancje organiczne. Rozpuszczalniki te, tak, jak wiele innych substancji, prowadzą przy współudziale promieniowania słonecznego do powstania przyziemnego ozonu. Dyrektywa VOC opublikowana prze Unię Europejską ma się przyczyniać do redukcji emisji rozpuszczalników. Dyrektywa obowiązuje od 01.112004 dla nowych instalacji i od 01.11.2007 dla wszystkich zakładów. Dyrektywa VOC została w międzyczasie włączona do i prawodawstwa narodowego większości krajów członkowskich UE. X» nie jest w ogóle problematyczne.
 • Optymalizacja wysokiego ciśnienia gwarantuje bardzo drobne rozpylanie – materiały gruntujące są wyjątkowo gładkie, co znacząco zmniejsza nakład prac szlifierskich.
 • Wysoka wydajność – technologia SATA® RP™ gwarantuje Stopień nanoszenia materiałuStopień nanoszenia materiału dla pistoletu lakierniczego definiowany jest w zależności od procesu lakierniczego jako: pozostający na obiekcie materiał / zastosowany materiał x 100Wymagana przez VOC norma 65% jest w dalekim stopniu przekraczana przez nowoczesne pistolety takie, jak HVLP lub RP i pistolety te amortyzują się szybko w krótkim czasie dzięki oszczędnościom materiału. Patrz również stopień nanoszenia materiału.X»-> Stopień nanoszenia X», który znacznie przewyższa wyznaczoną przez VOCVOC jest skrótem od Volantile Organic Compounds,co po polsku oznacza: lotne substancje organiczne. Rozpuszczalniki te, tak, jak wiele innych substancji, prowadzą przy współudziale promieniowania słonecznego do powstania przyziemnego ozonu. Dyrektywa VOC opublikowana prze Unię Europejską ma się przyczyniać do redukcji emisji rozpuszczalników. Dyrektywa obowiązuje od 01.112004 dla nowych instalacji i od 01.11.2007 dla wszystkich zakładów. Dyrektywa VOC została w międzyczasie włączona do i prawodawstwa narodowego większości krajów członkowskich UE. X» normę 65%. Dzięki temu ten „SUPER SZYBKI” pistolet jest nie tylko przyjazny dla środowiska, lecz pozwala również zaoszczędzić znaczną ilość materiału.
 • Małe zużycie powietrza – dzięki temu nadaje się również do stosowania ze sprężarkami o małej wydajności litrowej.
 • Wyjątkowo ergonomiczny korpus pistoletu o nowoczesnym wyglądzie, małych rozmiarach i niewielkim ciężarze nie powoduje zmęczenia podczas pracy.
 • Zestawy dysz o rozmiarach 1,4 - 2,0 do nanoszenia podkładów i wypełniaczy.
 • Zestawy dysz w pełni ręcznie regulowanych zapewniają niezmiennie wysoką jakość, gwarantowaną przez markę SATA – zarówno w odniesieniu do kompletnych pistoletów, jak i zamiennych zestawów dysz.
 • Wytrzymałe dysze powietrzne o długim okresie użytkowania – to zasadnicze kryterium w przypadku użytkowania w zakładach przemysłowych.
 • Nieograniczone zastosowanie do lakierów wodnych dzięki wykonaniu iglicy i dyszy materiału ze stali szlachetnej oraz eloksalowanemu korpusowi pistoletu. Kanał materiałowy z nierdzewnej stali szlachetnej.
 • Samonastawne uszczelki powietrza i materiału oraz duża trwałość uszczelek w znaczący sposób zmniejszają nakłady na konserwację.
 • Eloksalowana na wysoki połysk powierzchnia pistoletu oraz system szybkiej wymiany Quick Change zmniejszają nakład pracy związanej z czyszczeniem.
 • Pistolet jest oczywiście wyposażony w regulację przepływu materiału, regulację strumienia okrągły/płaski oraz mikrometr powietrza.
 • Wsuwane sitko lakieru skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w materiale.
 • Blokada kapania w pokrywce zbiornika (tylko w zbiornikach plastikowych) uniemożliwia wyciek materiału przez otwór odpowietrzający i zapobiega ewentualnemu kapaniu na lakierowaną powierzchnię.

 Wyposażenie dodatkowe:

 • Przegub obrotowy – zapobiega skręcaniu się węża i odciąża przegub dłoni podczas lakierowania.