SATAjet® 3000 K RP®

ciśnieniowy pistolet o dużej wydajności – bezkompromisowe lakierowanie

Idealny do pracy z przerobem dużych ilości lakieru oraz wszelkich zastosowań wymagających najwyższej jakości wykończenia powierzchni (np. w branży samochodowej lub lotniczej).


 • Szybką pracę umożliwia szczególnie szeroki strumień natrysku i duży przepływ materiału. Nieco wyższe ciśnienie wewnątrz dyszy w porównaniu z pistoletami HVLPHVLP = High Volume Low Pressure (wysoki wolumen niskie ciśnienie) Określa międzynarodowo uznany proces niskociśnieniowy, dla którego skuteczność nanoszenia materiału musi leżeć powyżej 65% a przy tym musi być utrzymane ciśnienie w dyszy wynoszące 0,7 bar.X» sprawia, że używając tego pistoletu ma się wrażenie korzystania z tradycyjnego pistoletu wysokociśnieniowego. Dzięki temu przejście na korzystanie z pistoletu spełniającego wymogi VOCVOC jest skrótem od Volantile Organic Compounds,co po polsku oznacza: lotne substancje organiczne. Rozpuszczalniki te, tak, jak wiele innych substancji, prowadzą przy współudziale promieniowania słonecznego do powstania przyziemnego ozonu. Dyrektywa VOC opublikowana prze Unię Europejską ma się przyczyniać do redukcji emisji rozpuszczalników. Dyrektywa obowiązuje od 01.112004 dla nowych instalacji i od 01.11.2007 dla wszystkich zakładów. Dyrektywa VOC została w międzyczasie włączona do i prawodawstwa narodowego większości krajów członkowskich UE. X» nie jest w ogóle problematyczne.
 • Optymalizacja wysokiego ciśnienia gwarantuje bardzo drobne rozpylanie i wykończenie powierzchni na poziomie ekstraklasy. Najwyższą jakość rozpylania uzyskuje się również w przypadku najnowszej generacji materiałów HS (high solid).
 • Ze względu na wyższe ciśnienie wewnątrz dyszy w porównaniu z pistoletami HVLPHVLP = High Volume Low Pressure (wysoki wolumen niskie ciśnienie) Określa międzynarodowo uznany proces niskociśnieniowy, dla którego skuteczność nanoszenia materiału musi leżeć powyżej 65% a przy tym musi być utrzymane ciśnienie w dyszy wynoszące 0,7 bar.X», do rozpylania potrzebna jest mniejsza ilość sprężonego powietrza.
 • Wysoka wydajność – technologia SATA RP™ gwarantuje Stopień nanoszenia materiałuStopień nanoszenia materiału dla pistoletu lakierniczego definiowany jest w zależności od procesu lakierniczego jako: pozostający na obiekcie materiał / zastosowany materiał x 100Wymagana przez VOC norma 65% jest w dalekim stopniu przekraczana przez nowoczesne pistolety takie, jak HVLP lub RP i pistolety te amortyzują się szybko w krótkim czasie dzięki oszczędnościom materiału. Patrz również stopień nanoszenia materiału.X»-> Stopień nanoszenia X», który znacznie przewyższa wyznaczoną przez VOCVOC jest skrótem od Volantile Organic Compounds,co po polsku oznacza: lotne substancje organiczne. Rozpuszczalniki te, tak, jak wiele innych substancji, prowadzą przy współudziale promieniowania słonecznego do powstania przyziemnego ozonu. Dyrektywa VOC opublikowana prze Unię Europejską ma się przyczyniać do redukcji emisji rozpuszczalników. Dyrektywa obowiązuje od 01.112004 dla nowych instalacji i od 01.11.2007 dla wszystkich zakładów. Dyrektywa VOC została w międzyczasie włączona do i prawodawstwa narodowego większości krajów członkowskich UE. X» normę 65%. Dzięki temu ten „SUPER SZYBKI” pistolet ciśnieniowy o dużej wydajności jest nie tylko przyjazny dla środowiska, lecz pozwala również zaoszczędzić znaczne ilości drogiego lakieru.
 • Opatentowana zasada transportu powietrza sprawia, że pistolet charakteryzuje się wyjątkowo jednorodnym i miękkim strumieniem natrysku.
 • Zestawy dysz w pełni ręcznie regulowanych zapewniają niezmiennie wysoką jakość, gwarantowaną przez markę SATA – zarówno w odniesieniu do kompletnych pistoletów, jak i zamiennych zestawów dysz.
 • Wytrzymałe dysze powietrzne o długim okresie użytkowania – to zasadnicze kryterium w przypadku użytkowania w zakładach przemysłowych.
 • Zestawy dysz o rozmiarach od 0,8 do 2,0 zapewniają szerokie spektrum zastosowania.
 • Szybka wymiana dyszy powietrznej z systemem szybkiej wymiany SATA Quick-Change-System™ (tylko 1,5 obrotu) to idealne rozwiązanie do seryjnego lakierowania.
 • Pistolet można bez większego trudu podłączyć do istniejącej stacji czyszczenia metodą piggingu.
 • Płynność w użytkowaniu – krótki kształt konstrukcyjny, niewielki ciężar i optymalne umiejscowienie środka ciężkości sprawia, że pistolet leży w dłoni jak ulał.
 • Nieograniczone zastosowanie do lakierów wodnych dzięki wykonaniu iglicy i dyszy materiału ze stali szlachetnej oraz niklowanemu korpusowi pistoletu. Kanał materiałowy z nierdzewnej stali szlachetnej.
 • Klipsy CCSSATA Color Code System (system kodowania kolorów) - w celu prostej identyfikacji pistoletu. Prosimy zaznaczyć np. Państwa pistolet do lakierów akrylowych na niebiesko, pistolety do lakieru bezbarwnego na czarno - lub rozróżniać je po prostu w zależności od lakiernika.X» (Color Code System) do indywidualnego znakowania i oznaczania pistoletów lakierniczych.
 • Samonastawne uszczelki powietrza i materiału oraz duża trwałość uszczelek w znaczący sposób zmniejszają nakłady na konserwację.
 • Niklowana na wysoki połysk powierzchnia pistoletu oraz system szybkiej wymiany Quick Change zmniejszają nakład pracy związanej z czyszczeniem.
 • Pistolet jest oczywiście wyposażony w regulację przepływu materiału, regulację strumienia okrągły/płaski oraz mikrometr powietrza.
 • Zapraszamy również do zapoznania się z naszą obszerną ofertą w zakresie doprowadzania materiału przy użyciu zbiorników ciśnieniowych lakieru, pomp membranowych i tłokowych.

Wyposażenie dodatkowe:

 • Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą przydatnych akcesoriów do tego pistoletu!